تبلیغات
فانوسقه

فانوسقه
من بنده آن کسم که شوقی دارد/بر گردن خود ز عشق طوقی دارد 
نویسندگان
معمولا پیدایش روابط نامشروع و انحراف جنسى در جوان در اثر علتهاى زیر به وجود مى آید:.

1 ـ مساعد نبودن شرایط خانوادگى و محیط زندگى .
2 ـ رعایت نكردن حریم بین زن و مرد.
3 ـ عدم توجه والدین به احكام دینى زناشویى درباره یكدیگر.
4 ـ بى توجهى در مجالستها و همنشینى با افراد بى بندوبار و لاابالى و خانواده هاى منحرف فامیل .
5 ـ برنامه نداشتن در اوقات فراغت و بیكار بودن .
6 ـ رفت و آمد در محیطهاى آلوده و چشم چرانى .
7 ـ گـوش دادن بـه گـفـتـگـوهـاى افراد منحرف و آلوده درباره مسائل جنسى و كسب اطلاع نادرست و نامناسب و نداشتن آگاهى صحیح به مسائل بلوغ .
8 ـ نارساییهاى ذهنى و عدم كسب موفقیتهاى تحصیلى و درسى .همه اینها مى تواند زمینه هاى بروز انحرافات جنسى در نوجوان را فراهم سازد.
9 ـ خیال پردازیهاى انحراف آمیز در هنگام تنهایى و خلوت گزینى .
10 ـ تحریكهاى جنسى از طریق عكسها و تصویرها.
11 ـ ضعف ایمان و نداشتن تربیت صحیح دینى
(در واقع پس از تحقیق در اصول دین مثل یگانگی خدا،آیا قیامت حقیقت دارد؟ ،آیا انبیا افسانه اند یا...؟ و... و تقبل آن) .
12 ـ همنشینى با دوست و رفیق منحرف .


اگـر بـخـواهیم همه این عوامل را در یك كلام , خلاصه كنیم , باید بگوییم كه رعایت نكردن راه و روش زنـدگـى و سـنـتـهـاى اسلامى در محیط خانوادگى و اجتماعى , چه در زمان كار و یا در ایـام فـراغـت , مـوجـبـات پـدید آمدن این انحرافات را فراهم خواهدساخت و همین طور اگر در ریشه هاى پیدایش انحرافات جنسى ك از قبیل روابط نامشروع بین دختر و پسر, همجنس گرایى ك تحقیق نماییم , مى بینیم كه هر خانواده اى كه دستورهاى اسلامى ,بخصوص حریم بین زن و مرد و دختر و پسر, را رعایت نكرده باشد, به نوعى از انواع انحراف جنسى مبتلا گردیده است.
هشدار.
اگر جوان در هنگام پیدایش حالت انحراف جنسى و روابط نامشروع به انحرافى بودن و خطرناك بودن عمل خود توجه نكند و آن را ترك ننماید,به زودى این رفتار, شكل عادت به خود مى گیرد, عـادتـى ریـشـه دار و كـشـنـده كـه جوان پاك را آلوده ساخته و نیروى شاداب جوانى و خلاقیت واسـتـعـدادهـاى او را بـه نابودى مى كشاند, بطورى كه ادامه آن , موجب عواقب شوم و ناگوارى خواهد شد.
بـایـد دانـسـت كـه خـطرناكتر از این براى جوان كپس از آگاهى به پى آمدهاى شوم آن ك یاس و نـاامـیدى است كه در راه مبارزه با این عادت به خود راه مى دهد, زیرا نومیدى بزرگترین سد راه نجات مبتلایان به این بیمارى خواهد بود.
پـس جوان به محض آگاهى به زیانها و خطرات این كار, بجاى هرگونه سستى و یاس و اضطراب بـى فایده , باید با اعتماد كامل به نصرت الهى , اقدام به ترك آن كند و بداند كه اگر واقعا قصد ترك آن را داشته باشد, قطعا موفق خواهد شد.
بازگشت .
جـوان مـبتلا به انحراف جنسى و روابط نامشروع باید بداند كه او قادر خواهد بود و مى تواند از این عـمـل زشـت دست بردارد و تصمیم جدى وحقیقى به توبه بگیرد, بخصوص كه سن چندانى از او نمى گذرد و این كار, هنوز به صورت عادت در عمق وجودش رخنه نكرده است .
بـا قـدرى هـمـت و یـارى خـواستن از خدا, به زودى مى تواند از این رفتار نابهنجار ككه ویرانگر سـلامتى و سرمایه جوانى اوست ك دست بردارد وخود را از چنگال این عادت شوم نجات دهد و به زنـدگـى عـادى و پاك خویش باز گردد, در هر حال باید بداند كه اگر اسلام این اعمال را نهى كرده است حكمتى جز مصلحت فرد و جامعه را منظور نداشته است .
طبقه بندی: روابط دختر و پسر،
[ شنبه 1390/03/28 ] [ 06:23 ب.ظ ] [ مجنون ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

به نام خداوند یکتای پاک / خداوند خالق ، خداوند خاک
سلام به همه اونایی که منت گذاشتن قدم رو چشم ما گذاشتن!

.

.

ارتباط آنلاین کلید آموزش
بک لینک طراحی سایت