تبلیغات
فانوسقه

فانوسقه
من بنده آن کسم که شوقی دارد/بر گردن خود ز عشق طوقی دارد 
نویسندگان

ü Dial-up

ü Leasedline

ü DSL

 
انواع اتصالات(اشتراک‌گیری) به اینترنت : 

 

 

 

 

Dial-up: در کشور ما کاربران خانگی از طریق خط تلفن که اصطلاحاً Dial-upISP) و تکمیل فرمهای مربوط  به اشتراک یا خرید کارت‌های اعتباری مخصوص ، نام کاربر(User ID) و کلمه عبور(Password) مخصوص خود را دریافت می‌کنیم تا با کمک آن بتوانیم از طریق سایت شرکت مذکور به اینترنت متصل شویم. گفته می‌شود به اینترنت وصل می‌شوند. برای این منظور می‌باید با مراجعه حضوری به شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات اینترنتی(

Leasedline: یک ارتباط دائمی و اختصاصی میان کاربر و اینترنت است که بوسیله مخابرات تامین می‌شود، در حقیقت بجای اینکه هر بار برای اتصال به اینترنت شماره‌گیری کرده و به ISP خود وصل شوید، مخابرات یک کابل دائمی و اختصاصی از محل شما تا ISP موردنظر  در اختیار شما قرار میدهد و اتصال شما با اینترنت را از این طریق برقرار می‌کند. مزیتی که این نوع اتصال دارد این است که شما یک پهنای باند اختصاصی برای خودتان دارید و ارتباطات Dial-up معمولی هستند. پهنای باند یک اتصال Leasedline از 64k تا 4M متغیر است.

DSL (Digitalsubscriberline): فناوری نسبتاً جدیدی است که امکان انتقال اطلاعات با سرعت بالا را با استفاده از خطوط فعلی تلفن ایجاد می‌کند. با استفاده از DSL امکان انتقال داده با سرعت بالاتر از 8MHz فراهم است.مودمهای DSL در انواع مختلفی مثل ADSL ، SHDSL ، GSHDSL ،IDSL ، MDSL و ...  موجود هستند که با توجه به نوع و کاربرد و عوامل دیگر می‌توان آنها را انتخاب کرد.

 

سرویس‌های ADSL

محبوب‌ترین فناوری پهن‌باند که امروزه در نقاط مختلف جهان مورد استفاده قرار گرفته DSL نام دارد و بر اساس یک آمار رسمی، تا پایان بهار 2004 بیش از 30 میلیون مشترک در جهان را به‌خود اختصاص داده و رشد آن بیش از دو برابر دیگر روش‌های متکی بر پهنای باند بوده است. فناوری DSL یکی از روش‌هایی است که امروزه برای اتصال به ‌اینترنت با سرعت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد و این امکان را به کاربر می‌دهد که با خطوط معمولی تلفن، ضمن دسترسی به اینترنت پرسرعت از امکان دریافت صدا و تصویر با کیفیت بالا نیز استفاده کنند. یکی دیگر از انواع این فناوری ADSL نام دارد که در آن سیستم‌های سخت‌افزاری مخصوصی با نام DSLAM در پست‌های مراکز مخابراتی نصب می‌شوند تا به اینوسیله امکان اتصال مشترکان به سیستم‌ یاد شده فراهم شود. این سیستم به کمک کابل‌های تلفنی راه‌اندازی می‌شود و به‌همین خاطر از نظر هزینه برای دولت و کاربران بسیار قابل قبول است.


اگرچه در حال حاضر سیستم‌های ADSL اینترنت پرسرعت را در اختیار همه کاربران قرار داده‌اند، شرکت‌های پشتیبان ادعا می‌کنند که تنها از یک‌پانصدم امکانات بالقوه سیم‌های موجود برای انتقال اطلاعات در سیستم ADSL استفادهمی‌کنند. یک سیستم ADSL قادر است تا پهنای باند 1/1 مگاهرتزی خطوط مسی را به کانال‌های چهار کیلوهرتزی تقسیم کند. این فناوری آخرین کانال را به ارسال صدا و فاکس‌ اختصاص می‌دهد و 256 کانال دیگر را برای انتقال دوطرفه اطلاعات به‌کار می‌برد که از این طریق 64 کانال را برای خط ارسال اطلاعات و 128 کانال دیگر را جهت دریافت اطلاعات مورد استفاده قرار می‌دهد. به‌طور کلی اگر سیستم ADSL از 192 کانال چهار کیلوهرتزی استفاده کند، سرعت اینترنت را به حدود 9 مگابیت در ثانیه خواهد رساند که این بهترین حالت ممکن برای این قبیل سیستم‌هاست.


در حال حاضر سرعت خطوط ADSL در بهترین حالت ممکن دو مگابیت در ثانیه است که در عمل، اطلاعات یکپارچه دیجیتالی را به اطلاعات موازی در دو سر انتقال اطلاعات تبدیل می‌کنند.


به‌طور کلی باید توجه داشت که عواملی نظیر فاصله ارتباطی و نوع سیمی که دراین ارتباطات مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند در سرعت انتقال اطلاعات خطوط پهن‌باند ADSL تاثیرگذار باشد. در حال حاضر با استفاده از نرم‌‌افزارهایی که قابلیت فشرده‌سازی اطلاعات را دارند امکان ارسال اطلاعات با سرعت بیشتر در سیستم‌های مذکور مهیا شده است.


مزایای خطوط ADSL شامل امکان اتصال به اینترنت با 40 برابر سرعت خطوط، ارتباط پرسرعت بدون نیاز به کابل اختصاصی جدید، عدم نیاز بهشماره‌گیری، عدم پرداخت هزینه پالس مکالمه، اشغال نشدن خط تلفن، ارتباط پرسرعت برای ایجاد شبکه‌های خصوصی vpn، امکان استفاده از خدمات ویدئویی آنلاین، ارتباط پرسرعت در حین مکالمه با تلفن و امکان ارتباط پرسرعت بدون قطع اتصال و به‌طور دایم می‌شود.
Dial-up


از ابتدای راه‌اندازی خطوط پهن‌باند افزایش سرعت اینترنت مهم‌ترین هدفی بوده که مسؤولان همواره دنبال می‌کرده‌اند. به هر حال روی کار آمدن فناوری ADSL یکی از مواردی بوده که توانسته تا حدودی به این مسئله پاسخ دهد. ADSL به فناوری خاصی اطلاق می‌شود که با توجه به کابل‌های تلفنی قدیمی که در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد عمل می‌کند. با نصب یک سیستم ویژه داخل پست مخابراتی هر منطقه، مشترکان تلفن آن منطقه به‌سادگی خواهند توانست بدون استفاده از هرگونه سخت‌افزار و یا نرم‌افزار‌ ویژه‌ای از مزایای سرویسکه سرعت اینترنت را تا چند برابر افزایش می‌دهد بهره‌مند شوند.
ADSL


به عقیده بسیاری از کارشناسان، ADSL تنها سیستم موجود است که می‌تواند بدون استفاده از زیرساخت‌های پیچیده مخابراتی بیشترین سرعت را در اختیار کاربران قرار دهد. سیستم ADSL تنها نیاز به یک مودم ویژه دارد که پس از برقراری ارتباط، تنها هزینه ثابت خط ADSL به شکل ماهانه و با توجه به پهنای باند دریافتی محاسبه می‌شود. از جمله مزایایی که خطوط ADSL در اختیار کاربر می‌گذارد، امکان برقراری ارتباط تلفنی حین استفاده از اینترنت است. کاربران می‌توانند ضمن برخورداری از اینترنت پرسرعت، برای ارتباط تلفنی همیشه آزاد و در دسترس باشند. باید توجه داشت که در این سیستم هزینه تلفن تنها در صورت استفاده از تلفن محاسبه می‌شود و به استفاده از خط ADSL ارتباطی ندارد.

 

کاربردهای اینترنت: بازدید از شرکتها ، مراکز دولتی ، موزه‌ها ، خواندن خبر(CNN) ، ثبت نام و انتخاب واحد ، جستجو در کتابخانه‌ها ، دریافت نرم افزار ، خرید ، تماشای تلویزیون و گوش دادن به کانالهای رادیویی ، تبادل پیام ، انجام مباحثه و ...
طبقه بندی: شبکه و اینترنت،
[ پنجشنبه 1390/04/9 ] [ 06:42 ب.ظ ] [ مجنون ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

به نام خداوند یکتای پاک / خداوند خالق ، خداوند خاک
سلام به همه اونایی که منت گذاشتن قدم رو چشم ما گذاشتن!

.

.

ارتباط آنلاین کلید آموزش
بک لینک طراحی سایت