تبلیغات
فانوسقه

فانوسقه
من بنده آن کسم که شوقی دارد/بر گردن خود ز عشق طوقی دارد 
نویسندگان


با سلام خدمت همه شما دوستان عزیز و عرض ادب و احترام و تبریک بابت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خدا ماه رها شدن از بند مادیات و ماه تجلی نعمت و رحمت الهی به همه شما دوستان و خانواده های محترمتون!
با اجازه خدا و انبیا خدا و  امام زمان علیه السلام یه ده روزی میریم مهمونی امام رضا علیه السلام کلا این ماه مهمونی تو مهمونیه!
بنازم احسانت را / عشق به مهمانت را
به خانه ات ره دادی / عبد گنه کارت را
اگه بیل بیلک دستی ما(لپ تاپ) کار کنه و  وقت کنم، اونجا هم براتون گزارش میذارم در ضمن عذر میخوام بابت تاخیر در گذاشتن مطالب خیلی سرم شلوغه الانم اومدم حلالیت بطلبم و این مطلب رو بذارم تا همه دوستان استفاده کنن:
در تمام سال، ماهى به عظمت ماه پربركت رمضان نیست; زیرا ماهى است كه خداوند آن را جهت اهداى بالاترین هدیه خود به جهان بشریّت، یعنى «قرآن مجید» برگزیده است.

از سوى دیگر، ماهى است كه شب قدر در آن واقع شده، شبى كه مقدّرات یكسال انسانها - بر حسب شایستگى ها و لیاقت هایشان - تعیین مى گردد و عبادت آن برتر از عبادت هزار ماه است!
از سوى سوم، بهار عبادت و ماه تعلیم و تربیت، ماه طهارت و پاكى، و ماه تقوا و خودسازى است; ماهى كه مراحل قرب الهى و سیر و سلوك الى اللّه را با گام هاى سریع و استوار مى توان پیمود.
در اهمّیّت این ماه همین بس كه پیغمبر اكرم(صلى الله علیه وآله) در آستانه ماه مبارك رمضان طىّ خطبه اى چنین فرمود:
«اى مردم! ماه خدا با بركت و رحمت و مغفرت به شما روى آورده; ماهى كه نزد خدا برترین ماه هاست، روزهایش برترین روزها، و شبهایش برترین شبها، و ساعاتش برترین ساعات است.
ماهى است كه در آن به میهمانى خدا دعوت شده اید، و مورد كرامت و احترام الهى قرار گرفته اید; نفس هاى شما در آن حكم تسبیح را دارد، خواب شما در آن عبادت، عمل شما مقبولِ (درگاه الهى) و دعاى شما در آن مستجاب است!
با نیّت هاى صادق و قلب هاى پاك از خدا بخواهید كه شما را موفّق به روزه این ماه و تلاوت قرآن در آن كند; زیرا شقىّ و دور از سعادت كسى است كه در این ماه (كه دریاى رحمت الهى موّاج است) از رحمت و مغفرت او محروم گردد...».
سپس دستورهاى مؤكّدى درباره صدقه به نیازمندان، احترام به بزرگترها، محبّت به كوچكترها، صله رحم، حفظ زبان و چشم و گوش از گناه، نوازش یتیمان و توبه از گناه، دعا كردن ـ به ویژه هنگام نمازها ـ فرمود; سپس درباره اهمّیّت افطارى دادنِ روزه داران سخن گفت، تا آن جا كه حتّى كسانى كه توانایى ندارند، مى توانند با دانه اى خرما یا جرعه اى از آب در این كار خیر شركت جویند!
در پایان خطبه فرمود: «اى مردم! درهاى بهشت در این ماه گشوده است، از خداوند بخواهید آن را به روى شما نبندد، و درهاى دوزخ بسته است، از پروردگارتان بخواهید آن را به روى شما نگشاید! و شیاطین در این ماه در زنجیرند، از خداوند بخواهید آنها را بر شما مسلّط نكند!» امیر مؤمنان على(علیه السلام) عرض كرد: یا رسول اللّه! برترین اعمال در این ماه چیست؟ فرمود: پرهیز از گناهان!»(1)
خوشبخت و سعادتمند كسانى هستند كه ارزش والاى این ماه را بشناسند و از بركاتِ بى پایان آن بهره گیرند و مشكلات معنوى و مادّى خود را به بركت روزه ها و عبادات در این ماه حل كنند.
البتّه براى بهره گیرى بیشتر از بركات مادّى و معنوى و آثار و ثواب هاى ماه مبارك رمضان، نباید تنها به روزه گرفتن اكتفا كرد، بلكه باید از گناهان اجتناب نمود و با خودسازى و مراقبت و دورى از آلودگى ها، جان خویش را در معرض وزش نفحات رحمانى و عنایات ویژه سبحانى قرار داد.
بارالها! همه ما را موفّق بدار، و قرین رحمت و عنایت كن.1
التماس دعا
یا علی علیه السلام

1-مفاتیح نوینطبقه بندی: ماه ها و ایام(مناسبت ها)،
[ دوشنبه 1390/05/10 ] [ 02:46 ب.ظ ] [ مجنون ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

به نام خداوند یکتای پاک / خداوند خالق ، خداوند خاک
سلام به همه اونایی که منت گذاشتن قدم رو چشم ما گذاشتن!

.

.

ارتباط آنلاین کلید آموزش
بک لینک طراحی سایت